Meil paistab alati päike

spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ushuaia!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Spain24.ee Tenerifel

360° Tene®ife
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Tenerife

Neile, kes tahavad õlgadele vajuva tinahalli rõskuse käest lihtsalt päikese kätte akusid laadima pageda, on Tenerife enamvähem kindla peale minek. Tenerife tunnuslause "Igavese kevade saar" see tähendab peamiselt just seda, et ööpäeva keskmise temperatuuri kõikumine on aastas kõigest 5 kraadi. St, et kui suvel on siin normaalne päevane temperatuur nii +27-28, siis talvel on see + 22-23. Tõsi, talvel võib olla pilvisem ja seda iseäranis põhjakaldal. Aga põhjamaalt tulles võite te ka talvel arvestada sellega, et te tulete siiski suve ja päikese kätte.  Ookean, azuursinised basseinid, lamamistoolid ja keskpäeval liigagi palavalt paistev päike ootavad teid aastaringselt.

Pildid / - Tenerife (6)

Teiseks võib lakooniliselt ära öelda, et Tenerifel on midagi tõepoolest igaühele. Ei ole vanuse- ega huvigruppi, kellele siin saarel mõeldud ei oleks ning saare loomulikud eeldused on loonud selleks äärmiselt tänuväärse ja viljaka pinnase. Ma ei räägi siin baaridest, restoranidest, pubidest, klubidest jne. See on elementaarne, neid on sõna kõige otsesemas mõttes igal sammul ja asi on lihtsalt valikutes. Tenerife on piltlikult öeldes Saaremaa suurune ja püüdke ette kujutada, et Orissaares on kilomeetrite viisi randu ja hotelle ja palme ja Sahaarast puhuva tuulekesega troopika, aga Kihelkonna kandis on parasvööde ja paksud piiniametsad. Et kuskil Laimjalas on peaaegu neljakilomeetrine mägi, kus serpentiine mööda mäkke keerutades näeb auto- või bussiaknast taimkatte vööndite vaheldumist vähenõudlike kaktusteni välja, täpselt nagu õndsal kooliajal geograafiaõpetaja õhinal meile pähe tagus. Ja mäkketõus päädib vaatega, mis on nagu lennukist, kuid 360 kraadi - ühel pool ehk pilved kaugel all ja teisal maakera kumeruse taha kaduv ookean ja teised Kanaari saared. Ja te ei ole ikka veel päris tipus! Kus muide talvel on isegi lund! (Ärge kartke - palmid ei kao samal ajal mitte kuhugi, 3 km allpool troopika jätkub). Ja see kõik on Tenerifel maksimaalselt tunnise autosõidu kaugusel. Niisiis pakub Tenerife kõike, mida hing ihaldab matkajatele, paraglaideritele, mägibaikeritele jne jne. See kõik on Tenerifel olemas. Pluss üheksa golfiväljakut (enamus 18, kaks 27 auguga).

Pildid / - Tenerife (4)

Ja siis muidugi kõik see, mida pakub Atlandi ookean. Surfajatel on siin omad paradiisid, purjetajatel omad (ühtekokku on saarel 7 sadamat), saarelt teevad huvireise paras ports erinevaid, väga erineva suuruse ja otstarbega veesõidukeid, kes viivad teid sukelduma, kala püüdma, vaalu vaatama või muidu elu nautima. Kui te midagi ei oska, siis kõige jaoks on olemas loomulikult koolitajad  alates sukeldumisest ja lõpetades golfiga. Elu keeb ja äri käib. Klubides üldjuhul piletiraha ei küsita (erandeid on, aga siis on tavaliselt ka vähemasti üks jook hinna sees). Puudu pole “söö palju jaksad” tüüpi puhvetitest (buffet`dest), mis pakuvad peamiselt Hiina või India toitu, söök maksab 6-10 €, jookide eest tuleb juurde maksta. Suurtes toidupoodides on kõik üldjoontes sama hinnaga või isegi odavam kui Eestis, rääkimata rõiva-, kinga- jms poodidest, outlettidest (Mango, Benetton jms) ja turgudest, mis on tõeliseks šopahoolikute paradiisiks.

Pildid / - Tenerife (8)

Jätke kell koju, tulge Tenerifele, laske ajal voolata ning päikesel ning Tenerifel ennast hellitada. Tenerife kingib teile oma soojuse, oma lummuse, oma rahu ning igaõhtuse pillerkaari. Lennu nimelises jaamas maandudes mõtlete te ühest - kuidas ja millal tagasi saab. Nii on.