Spain24.ee Gran Canarial

Olete oodatud!
Vaata lähemalt

Barcelona - Vahemere pärl

Elamuste linn
Vaata lähemalt

Meil paistab alati päike

spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ushuaia!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Vahemere paradiis

DENIA
Vaata lähemalt

Pankade realiseeritav kinnisvara võib kukutada keskmist ruutmeetri hinda! (1)

Pildid / - BLING JA PLUNGE 8

Sellel kuul toimus Fuengirolas, Soome ärimeestele suunatud kinnisvarateemaline seminar, mille korraldas Ismo Ivako, West-Wind Rentals & Properities SL-st.

Oma ülevaates kinnisvara hindade olukorrast Hispaanias, leidis ta et korterite keskmised ruutmeetrihinnad hakkavad veel langema, sest väga tõenäoliselt hakkavad lähiajal pangad jõuliselt realiseerima neile laenude tagatistena kätte jäänud kinnisvara. Osa sellest kinnisvarast ei ole välisinvestorile sobivas asukohas, jäädes merest ja suvituspiirkondadest kaugele. Seega on oodata, et langus tabab rohkem ebaatraktiivseid piirkondi. Pankade käes on küll ka piisavalt “maasikaid”, aga suurem osa realiseerimata varast, on siiski välismaalaste jaoks ebahuvitav. Ruutmeetri hinna keskmine langus ei tähenda seda, et hinnatud kohtades ruutmeetri hindade tõus peatuks.

Turismipiirkondades eristuvad selgelt hispaanlaste ja välismaalaste kinnisvaraeelistused, mis suurepäraselt teineteist täiendavad. Näiteks hindavad välismaalased päiksepoolseid kortereid ja vaadet merele, kohalike jaoks on oluline aga hoopis varjatus päikese eest.

Taas on hakatud ehitama uusi kortermaju ja nende müügiedu on muljet avaldav. Korteri uues majas saab seda odavamalt, mida algsemas ehituse faasis see soetatakse. Üllatavalt suur osa uute korterite soetajatest on hispaanlased, mis näitab Ivako arvates seda, et Hispaania majandus on tõusuteel ja hispaanlased usuvad oma majanduse jätkusuutlikusse.

Võrreldes eelemise kümnendi keskpaigaga, kui müügiks läks praktiliselt kõik, on uusehitiste kvaliteet oluliselt kõrgem.  Eelmise buumi järsu lõpu mälestusmärkidena seisavad valmisehitamata kortermajade karkassid, mis tõenäoliselt varsti maha võetakse või kõlblikud neist siiski ka uue elu saavad. 

Tähelepanuväärne on tendents, et ostetud kasutatud kortereid on hakatud oluliselt suuremas mahus remontima kui varem. Kui viimastel aastatel lepidi ostetud kinnisvara olukorraga, siis nüüd soovivad ostjad kujundada korteri oma näo järgi. Oluline on märkida, et üle 20 aasta vanuse korteri müümisel on vaja uuendada elektrileping, mille eelduseks on elektrikilbi ja sageli ka juhtmestiku kaasajastamine ning uute normidega kooskõlla viimine. Ilma selleta uus omanik elektrivarustuse lepingut ei saa. Juhul kui on vaja vahetada ka juhtmestik ja pistikupesad, viib see juba paratamatult terve korteri värskendusremondini. 

Hispaania kinnisvaraturul mängib endiselt olulist rolli tubade, vannitubade ja terrasside, mitte ruutmeetrite hulk. Palju tähtsamaks peetakse mida sa toast näed kui seda kui avar on tuba.

 Refereeritult: espanja.com

 

29.05.2015