Barcelona - Vahemere pärl

Elamuste linn
Vaata lähemalt

Spain24.ee Gran Canarial

Olete oodatud!
Vaata lähemalt

Meil paistab alati päike

spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ushuaia!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Välismaalased on naasmas Hispaania kinnisvaraturule

Pildid / - spain24 logo2 copy2 

 

Eelmisel aastal ostsid välismaalased 13,1% Hispaanias müüdud eluasemetest.

Seda on ligi 2% rohkem kui aastal 2013 kui välismaalaste panus Hispaania kinnisvaraturul ulatus 11,15%-ni. Kõige paremini on taastunud Suur Britannia väikeinvestorite usk Hispaania kinnisvara jätkusuutlikusse. Igast sajast välismaalaste tehtud tehingust tegid britid pea seitseteist.

Alates aastas 2009, mil välismaalaste osa kõigist eluasemetega tehtud tehingutest oli kõigest 4,24%, on see protsent igaastaselt suurenenud. Oluline kasv on aset leidnud just paari viimase aastaga. Ilmselt on investorite arvates suurem osa “õhku” kinnisvarast välja “susistatud”. Välismaalased ostavad kinnisvara peamiselt turismikeskustes ja põhiliseks argumendiks on soodne hind. Samas on turul näha külluses objekte, mille hinna ja kvaliteedi suhe ei lange ligilähedaseltki kokku.

Seoses sündmustega Ukrainas on palju diskuteeritud Venemaa ostja kadumisest turult. Statistika näitab aga, et vene päritolu ostjad olid välismaalaste tabelis 7,47%-ga auväärsel kolmandal kohal, edestades sakslasi ja belglasi. Veel tasub märkida, et esikümnes, üheksandal kohal on hiinlased 3,67%-ga. Meie põhjanaabrid asetusid 1,07%-ga kaheksateistkümnendale kohale.

Refereeritult: idealista.com

Müügitabel: idealista.com

Pildid / - Bling2

18.03.2015