Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Meil paistab alati päike

spain24.ee
Vaata lähemalt

Barcelona - Vahemere pärl

Elamuste linn
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ushuaia!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Spain24.ee Gran Canarial

Olete oodatud!
Vaata lähemalt

Sõda ebaseaduslike ehitistega Andaluusias

Pildid / - spain24 logo2 copy2

Andaluusias on pikka aega levinud kuuldused, et maaregistri ametnikud korraldavad helikopteritega seirelende, avastamaks ebaseaduslikke ehitisi. Tänaseks on avaldatud esimesed ametlikud tulemused. Haciendan’i (maksuameti) tellitud lendude käigus kogutud aerofotosid võrreldakse katastriregistri andmetega. Avastatud on üle kolmekümne tuhande ebaseadusliku ehitise. Avastatute seas on hulgaliselt ehitusloata basseine, ehitiste laiendusi ja ka uusehitisi. Selliste õhureididega on antud tugev tagasilöök Andaluusias laialt levinud omavolilise ehitamise tavale.

Vahele jäänud ebaseaduslike ehitiste omanikele terendavad nüüd kõrgendatud kinnisvaramaksud ja seda tagasiulatuvalt. Samuti nõutakse neilt sisse antud andmete kogumisega seotud kulutused. Kohalikud omavalitsused loodavad korra loomisega kinnisvarasektoris saada lisa tulu umbes 21,7 miljonit eurot. Keskmine kinnisvaramaksu tõus on ca 215 eurot.

Hacienda hinnangul on avastamata ebaseaduslikke objekte veel külluses ja kampaania jätkudes võib nende arv lausa kahekordistuda.

Allikas ja foto: EuroWeekly News

Pildid / - Bling ja Plunge 4

 

07.04.2015