Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ibiza!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Welcome to Ushuaia!

ibiza@spain24.ee
Vaata lähemalt

Keel selgeks Hispaania Majas

Valli 4 III korrus
Vaata lähemalt

IBIZA

Ibiza pindala on kõigest 570 ruutkilomeetrit, kuid tema suurus ei mängi mingit rolli kui hakkame rääkima, mis saarega tegu on! Valgest lubjakivist ehitatud madalad majad oma kaunite terrasside ja lamedate katustega ning Kreeka saartega sarnanev õhkkond annavad Ibizale ainulaadsuse võrreldes teiste Baleaari saartega

Pildid / - 182575_10151588362680339_1958561633_n

Pealinn Ibiza, mis on rohkem tuntud Eivissa nime all, on saare suurim keskus, kus on säilinud keskajal ehitatud vanalinn Dalt Vila kogu oma linnamüüriga. Vanalinnas on siiamaani säilinud teatud keskaegne kultuur – kogu õhkkond, väikesed munakividega tänavad, hubased restoranid, väikesed elamud gooti akende ja suurte palk ustega. Linnas on sadam, mida peetakse Vahemere üheks kaunimaks – ehk porto, kus leiad kõige vägevamad ja rahvarohkemad baarid, poed ja restoranid, kuhu kogu linna melu on koondunud.

Pildid / - - IMG_9481

Pildid / - - IMG_9462

Ibiza on väga vabameelne ja kohtati isegi pöörane saar, niiet üheltpoolt sobib Ibiza kiire ja ekstreemse elutempoga noortele, kes armastavad lõhkemiseni pidutseda. Kuid Ibiza on kuulus ka oma kaunite randade poolest, mida on üle saare kokku 56, ning mille kogupikkuseks on 18 km. Saar sobib ideealselt ka neile, kes armastavad päikest, kuuma rannaliiva ja naudivad imekauneid rannasoppe.

Üks suurimaid randasid on Playa d'en Bossa (700 m pikk), mis asub ainult paari kilomeetri kaugusel Eivissa linnast. Kõikide randade läbi käimiseks kulub rohkem kui nädalane puhkus, kuid ühed kaunid rannad saarel on näiteks Las Salinas, Cala Conta, Cala Bassa, Cala Salada, Agua Blancas jpm. Enamikes Ibiza randades pakutakse erinevaid teenuseid, nagu näiteks -  purjetamine, sukeldamine, kanuud või vesijalgrattad. Rannas on võimalik osta värskeid puuvilju, uued päikeseprillid või hoopis kleit õhtusöögiks!

Pildid / - - IMG_9698

Pildid / - - IMG_0802

Transport

Ibizal on suurepärane ühendus Euroopa suurlinnadega. Enamik väliskülalisi saabub Ibizale lennukiga ning ülejäänud laevaga Barcelonast, Valenciast, Alicantest ja Deniast. Eestist saab Ibizale lennata Ryanair-iga, mis sõidab liinil Tallinn - Barcelona - Ibiza. Samuti on võimalik Ibizale reisida Vueling Airline, EasyJet, KLM ja AirBerlin lennufirmadega.

Ibiza on parajalt väike (45 km lai ja 25 km pikk), et talle rendiauto või rolleriga ring peale teha ning tutvuda saare erinevate külgedega. Saarel on ka hästi organiseeritud ühistranspordivõrk, mis katab kogu saare ning suvel on käigus ka diskobussid, mis liiguvad südaööst kuni hommiku kella 6-7-ni. Taksodel on taksomeetrid ning kehtivad kindlad sõidutariifid.

Pildid / - Ibiza_puhkus

Hipiturud

Kas oled kuulnud Ibiza kuulsast hipiturust? See on üks saare peamisi atraktsioone ja peaks olema iga turisti “selle peab küll ära nägema” listis. Ibizal on tugevad kunstipärased juured, mis ulatuvad tagasi 60-ndatesse aastatesse, kus käsitöölised, kunstnikud ja disainerid saarele saabusid, et saada osa Ibiza unikaalsest atmosfäärist.

Pildid / - - hippimarket (1)

Olles omaaegne hipide kultuspaik, on saarel siiani võimalik sellest kultuurist oma osa saada. Kõige populaarsemad ja suuremad hipiturud on Punta Arabi (Es Canas St.Eulalia lähistel) ning Las Dalias (San Carloses, saare kirdeosas). Punta Arabi töötab igal kolmapäeval 10.00 - 19.00 ning seal pakutakse väga kirevas valikus kaupu alates batikrätikutest kuni nahkmokassiinideni. See turg on pungil erinevast kaubast üle kogu maailma – ning paljud neist käsitsi valmistatud.

Las Dalias on avatud igal laupäeval. Selle hipituru kaubavalik on samuti lai, mille seas torkavad eriti silma käsitööna tehtud rõivad ja ehted. Las Daliast peetakse Punta Arabi omast tunduvalt isikupärasemaks. Igal juhul väärivad vaatamist mõlemad.

Pildid / - - hippimarket (2)

Peale nende kahe suure hipituru on ümber saare veel palju teisigi, igal ühel neist on oma atmosfäär. Mõned on keskendunud kohalikule käsitööle, teised on toonud eksootilised juveelid, tekstiilid ja riided erinevatest paikadest nagu Lõuna-Ameerika, India ja Indoneesia.

Iga neljapäeva õhtul, maist oktoobrini, kell 18:00-20:00. Küla väljakule kogunevad erinevad müügimehed oma kvaliteetsete käsitsi valmistatud kohalike toodetega – see on üks armas turg, mida külastada. NB: Kell 18:15-19:00 saab näha kiriku ees ibiza kohalikke tantsijaid (väikese tasu eest).

Igal laupäeval kell 09:00-14:30, aasta ringselt, aga muutub aktiivsemaks talvehooajal. Toimub Hipodroomil. Kohalikud armastavad seda turgu, kust on võimalik osta kõike taaskasutatud kaupa – raamatud, riided, ehted. Sellel turul on väga kosmopoliitne õhkkond koos baariga, kus saab värskendavaid jooke osta. Keskpäeval bongo mängijad kogunevad suurepäraseks ühismängimiseks.

 Pildid / - - hippimarket (7)

Tänavamarketid

Igal õhtul on avatud tänavamarketid, kust on võimalik osta aksessuaare, ehteid, nahast tooteid ja palju muud. Asukohad:

Figueretas – hilisel pärastlõunal promenaadil

San Antonio – hilisel pärastlõunal sadama ees purskkaevude juures (va pühapäeviti)

Ibiza – hilisel pärastlõunal sadama vastas väikestel kõrvaltänavatel

Santa Eulalia – iga päev ja õhtuti Ramblases, purskkaevude vastas.

Pildid / - 542987_10150963438105339_353441619_n

Pildid / - 603626_10151588366320339_1954137183_n

Spain24.ee pakub järgmisi puhkusekorralduse teenuseid:

Eestikeelne, kiire ja kvaliteetne teenus otse Ibizalt. Küsi lisainformatsiooni: ibiza@spain24.ee